3/4 dne ve vzduchu? TOP 5 nejdelších letů!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Civilní letectví je jednou z nejprogresivnějších oblastí dnešního světa.  Nicméně je třeba poukázat na to, že tato oblast je v skutku citlivá na všechny změny, a to jak ty člověkem ovlivnitelné, například technologický rozvoj, finanční krize apod., tak i meteorologické změny, které jsou v dnešním světě stále citelnější. V konečném důsledku mají tyto změny i pozitivní, i negativní efekt. Automatizaci a vysokou úroveň technologického rozvoje lze pozorovat napříč celým civilním letectvím, počínaje online check-inem až po možnost přistávání pomocí autopilota.

Výše uvedeným je ovlivněna také dráha letu, která se čím dál tím více prodlužuje. Vášniví cestující mají možnost absolvovat lety o kterých se předchozí generaci ani nesnilo. Dokážete si představit 22 hodin strávených na palubě letadla? Australská společnost Qantas pracuje na sérii testovacích letů, které mají nést statut nejdelších pravidelných letů vůbec. S jejich provozem chce společnost začít v roce 2022. Je nutné upozornit na skutečnost, že podmínky pro spuštění takového dlouhého letu jsou velmi přísné, a to nejen ve vztahu k letecké společnosti, ale také cestujícím. Ti totiž musí v průběhu letu dodržovat přísný režim spánku, stravování a fyzického pohybu, protože má let trvat více než 20 hodin. Jelikož se jedná o velkou zátěž, odborníci momentálně sledují vliv letu na lidské tělo. Podotýkáme, že se jedná o testovací lety.

Znáte však nejdelší letecké linky dnešního světa? Podívejte se s námi na žebříček TOP 5 letů s nejdelšími trasami.

  1. Los Angeles – Singapur

Držitelem prvního a posledního místa je společnost Singapore Airlines. Pátou příčku obsadila svým letem SQ37, který je operován na trase Los Angeles-Singapur až 10x týdně, s celkovou délkou letu 14,113 km. Let trvá v průměru 17 hodin, a operován je stejně jako první místo Airbusem A350- 900 ULR s nakonfigurovanou kapacitou. Zajímavostí je, že takto konfigurována verze má dolet více než 17 000 km, což jednoznačně znamená, že se máme do budoucna na co těšit.

  1. Auckland – Dubaj

Předposlední příčku obsadil let EK449, operován společností Emirates. Jedná se o čtvrtý let našeho žebříčku, který je operován z území Nového Zélandu, s celkovou délkou letu 14,200 km a s dobou letu 17 hodin a 10 minut. Předmětný let je operován Airbusem A 380, jehož maximální kapacita přesahuje 500 cestujících!

  1. Perth – Londýn

Třetí místo patří letu č. QF9, operovanému společností Quantas Airways. Jedná se o pravidelnou linku operovanou z Austrálie do Velké Británie s délkou 14, 499 km. Linka byla do provozu spuštěna v roce 2018 a je třeba uznat, že se osvědčila. Jedná se totiž o linku, která je v průměru obsazena na 94%, což je pro pravidelnou linku skutečným úspěchem. Let je operován Boeingem 787 Dreamliner s kapacitou 236 sedadel, které jsou rozděleny mezi ekonomickou, premium a business třídu. Průměrná cena letenek se pohybuje v rozmezí 1000-5000 eur, v závislosti na třídě.

  1. Auckland – Doha

Status druhého nejdelšího provozovaného komerčního letu zastává let č. QR921 operován společností Qatar Airways. Světový rekord drželi od února 2017, až do října 2018, kdy je předběhl níže zmíněný vítězný let. Celková dráha letu činí 14,535 km a na palubě letadle strávíte něco málo pod 18 hodin.

  1. Newark – Singapure

První příčka patří letecké společnosti Singapore Airlines, která operuje let na trase Newark-Singapur s celkovou délkou letu 15, 344 km. Dokážete si představit strávit na palubě letadla více než ¾ dne? V případě že ano, je tento let pro Vás jako stvořený, protože čas letu dosahuje 18 hodin a 30 minut. Fanoušky dlouhého létání najdete ve světě mnoho. Důkazem toho je i skutečnost, že tato linka operuje pravidelně každý den. Let je operován Airbusem A350- 900 ULR s nakonfigurovanou kapacitou 161 míst, z toho 67 míst v business třídě a 94 míst v třídě premium. Letový čas není jedinou překážkou účasti běžného smrtelníka na tomto létě. Zajímavá je také cena. Letenky na tento let se pohybují v rozmezí 1 500 – 15 000 eur.

Výše uvedený žebříček je obrazem technologického rozvoje umožňujícího překonávat více než 15 000 km vzdáleností. Jsme si jisti, že tento trend nekončí a v nejbližších letech dojde k prolomení aktuálních rekordů. Věříme, že tento článek ve Vás probudil cestovatelského ducha a v nejbližší době absolvujete svůj nejdelší let! Zároveň doufáme, že Vás v průběhu tohoto letu nepřekvapí nepravidelnosti letového provozu. V případě že ano, víte na koho se můžete obrátit. Nezapomínejte, s námi létáte férově!

Close Menu

DŮVOD PODÁNÍ ŽÁDOSTI

OSOBNÍ ÚDAJE

ODESLÁNÍ ŽÁDOSTI

OSOBNÍ ÚDAJE

OSOBNÍ ÚDAJE


DŮVOD PODÁNÍ ŽÁDOSTI

OSOBNÍ ÚDAJE

ODESLÁNÍ ŽÁDOSTI

ODESLÁNÍ ŽÁDOSTI

DĚKUJEME

Žádost k ověření kompenzace byla odeslána